Home · psychologia · Czy warto robić psychotesty w gazetach psychoterapia warszawa

Czy warto robić psychotesty w gazetach

W wielu magazynach dla nastolatek (i nie tylko) publikowane są psychotesty. Młodzi ludzie często rozwiązują je tylko dla zabawy, jednak nie wszyscy podchodzą do takich kwestii z dystansem. Zagadką pozostaje zawsze, czy dany psychotest został ułożony przez prawdziwego psychologa z wykształcenia czy przez redakcyjne koleżanki nie mające nic lepszego do roboty.

Profesjonalnie przygotowane testy mogą dać nam odpowiedź zbliżoną do prawdy, jednak warto zadać sobie pytanie po co? Sami dobrze wiemy, jacy jesteśmy, jakie są cechy charakteru. Czy naprawdę musimy poszukiwać takich odpowiedzi w gazetach, także tych nie do końca wiarygodnych. Lepiej rozwiązać krzyżówkę niż tracić czas bezsensowne testy z których nic zupełnie nie wynika.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o sobie - idź do renomowanego psychologa. To właśnie on z dużą dozą prawdopodobieństwa i skuteczności odkryje twoje spychane do podświadomości problemy. Oczywiście psychotesty w gazetach to dla wielu z nas dobra zabawa, więc jeśli sprawia nam to tylko zdrową przyjemność, nie musimy z tego rezygnować.

25.02.2017. 12:36