Home · problemy rodzinne · Do kogo zwrócić się z problemem seksualnym? psychoterapia warszawa

Do kogo zwrócić się z problemem seksualnym?

Współżycie ze sobą jest nie tylko obowiązkiem, jaki małżonkowie wobec siebie posiadają. Jest to również, albo może raczej przede wszystkim, fizyczny sposób na okazywanie sobie nawzajem miłości i szczerego uczucia. I mimo, iż dzisiejsze kanony nieco odbiegają od tezy, iż nie sypiamy z kimś, kogo nie kochamy, to jednak wśród nas są jeszcze ludzie, którzy ściśle trzymają się takich zasad i nie myślą ich łamać.

Wydawać by się mogło, że współżycie to sprawa bardzo przyjemna dla obojga partnerów, jednakże wcale tak nie jest, gdy jedno z nich albo nawet oboje borykają się z problemami związanymi z kwestią seksualną. Do kogo wówczas zwrócić się po pomoc? Czy psychiatra to na przykład dobry wybór? Psychiatra w takiej kwestii raczej nie pomoże, mimo iż sporo ludzi uważa inaczej. Psychiatra może pomóc, jeśli problemy wynikają z natury czysto psychicznej, a nie, jak to się często zdarza, z biologicznej.

Wówczas należy szukać pomocy gdzie indziej. Gdzie? Na pewno nie pomoże nam logopeda, kardiolog czy bioenergoterapeuta. Pomóc tutaj może najbardziej seksuolog, który przecież specjalizuje się w intymnych sferach naszego życia. Seksuolog nie na darmo nazywa się tak, a nie inaczej i to właśnie do niego należy się w takiej sytuacji zwrócić. Jest to swego rodzaju mediator rodzinny, tak można go nazwać.

Terapia par zorganizowana przez niego może pomóc partnerom przetrwać ciężki okres i pozbyć się ich problemów łóżkowych. Taka terapia małżeństw jest w dzisiejszych czasach naprawdę bardzo powszechna i korzysta z niej sporo osób, być może nawet naszych znajomych czy członków rodziny. Terapia par przeprowadzana jest, jak się można domyślić, w towarzystwie obojga partnerów i nacisk kładzie się podczas niej na naukę wzajemnego zrozumienia swoich ciał, by takie seksualne przeszkody móc w łatwy sposób pokonać.

16.02.2017. 09:36