Home · depresja · W jaki sposób skutecznie walczyć z depresją? psychoterapia warszawa

W jaki sposób skutecznie walczyć z depresją?

Fakty są takie, iż dzisiaj ludzie żyją sporo dłużej, niż kiedyś, co oczywiście destrukcyjnie wpływa na system emerytalny, ale zasadniczo ma dużo atutów. Jednak coś za coś - postęp technologiczny sprawił, że w jakimś sensie ludzie często nie są w stanie radzić sobie z własnym życiem. I właśnie dlatego depresja jest tak szalenie powszechną chorobą. Naturalnie depresja nie powstała w ostatnich latach, lecz z pewnością jest bardzo popularna właśnie dzisiaj.

Co robić, aby walczyć ze stanami depresyjnymi? Cóż, prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest początkowo psycholog. Oczywiście psycholog to nie psychiatra, więc nie ma możliwość przepisania nam jakichś leków, lecz rozmowa z psychologiem może spowodować, że będziemy wiedzieli na czym stoimy. Należy w końcu pamiętać, że z całą pewnością to nie jest tak, iż kiedy myślimy, że mamy depresję, to w istocie jest to prawda. To podobnie jak z na przykład szczupłymi kobietami, które myślą, że ważą zbyt wiele, chociaż w istocie ich waga jest idealna. A więc psycholog to początkowo bardzo dobry wybór.

Należy wiedzieć, iż często faktycznie możemy cierpieć na depresję. Co robić w takim przypadku? Cóż, może psycholog to oczytany człowiek, specjalista, który dobrze wie jak rozmawiać z ludźmi, lecz akurat w tego typu przypadku potrzebny jest psychiatra. Przecież to on jest lekarzem, więc gwarantuje całkowite zadowolenie ze swoich działań. Ogólnie psychoterapia połączona z lekami powoduje, iż nareszcie możemy ujrzeć świat taki jaki naprawdę jest. A powinniśmy wiedzieć, iż świat nie jest taki zły, po prostu depresja może zaburzać nasze postrzegania świata.

19.02.2017. 14:39